Nejkrásnější filmová místa v Jižních Čechách

Umělci

Keltoviny, Jihočeský kraj

Kontaktní osoba: Martin Štulla

Telefon: 607 731 325, e-mail: keltoviny@seznam.cz, web: www.keltoviny.cz

Nabízené služby: Vypráskaná historie
Naším zaměřením jsou nejenom různé druhy bičů, ale i spousta informací o jejich používání u nás i ve světě – historie, tradice, slavnosti – včetně jejich ovládání. Naše aktivity využila v roce 2022 například televize ZDF pro svůj seriál, kde jsme si zahráli epizodní roli z německého masopustního průvodu a celou scénu s režisérem připravovali, aby byla zajímavá, ale zároveň i bezpečná. Již několik let využívá naše aktivity i kolínské muzeum v skanzenu v Kouřimi, kam jezdíme na některé akce přednášet o bičích – Masopust, Před filipojakubskou nocí, … 
Své poznatky zveřejňujeme na našich internetových stránkách www.historiepraskanibicem.cz a v různých časopisech například 100+1 zahraničních zajímavostí či Válečníci starých časů.
 

Profesionální služby kostymérské a maskérské, Jihočeský kraj

Kontaktní osoba: Irena Křížová, Hana Ambrůžková

Telefon: 774 124 503 (IK),724 045 432 (HA) , e-mail: irena.kriz@centrum.cz, ambrda@centrum.cz 

Nabízené služby:  Kostymérské, maskérské a vlásenkářské práce. 20 let v oboru.
Pracujeme na divadelních, filmových i kulturních projektech jako jsou městské slavnosti jako Slavnosti pětilisté růže, Táborská setkání, Karlštejnské vinobraní, adventy a jiné kulturní akce. Z divadelní tvorby jsou to například opery v barokním divadle v Českém Krumlově, opera Acis a Galatea, Orfeus a Eurydika, balet – Kirké, přestavení pro MHF , v Jihočeském divadle Prodaná nevěsta, muzikál Evita, Mesiáš ,Šípková Růženka a jiné. Co se týče filmu tak jsme spolupracovali  na Kněžna upír, Orfeus a Eurydika  pod režií Ondřeje Havelky, Jakub Krčín, Povídka Heleny Braunové, Il Boemo a jiné. Vlastníme vlásenkářský fundus který čítá cca 200 kusů paruk a 150 příčesků a vlasových dílků a také kníry a bradky. A také kostýmní fundus zaměřený převážně na dobové kostýmy od gotiky až po rokoko. Také úzce spolupracujeme s fundusem v Městském divadle v Českém Krumlově který má k dispozici přes 600 dobových filmových kostýmů a také spolupracujeme s fundusem Barrandov.
Maskérské, kostymérské a vlásenkářské práce