Nejkrásnější filmová místa v Jižních Čechách

Aktualita

Od 2.1.2023 běží na České televizi krimi seriál Místo zločinu České Budějovice. Seriál má 13 epizod a ačkoliv je v názvu největší Jihočeské město, v seriálu uvidíte i jiná,menší města a krajinu, typickou pro náš region.

„Přesto, že má seriál v názvu jméno jihočeské metropole, nepůjde o klasickou městskou detektivku. Naopak, naší snahou je strávit co nejvíce času venku v krajině nebo v menších městech a ukázat ikonická místa spojená s regionem. Malebnost a klid jihočeské krajiny jsou postaveny do kontrastu se zločinem, povětšinou banálním, brutálním a zbytečným,“ vysvětluje kreativní producent České televize Jan Lekeš.

Seriál Místo zločinu již navštívil Plzeňský a Moravskoslezský kraj. Nyní přišel na řadu kraj Jihočeský. Uvidíme opravdu více než jen České Budějovice?

„Natáčeli jsme skutečně po celém kraji. Začali jsme na Šumavě, ale byli jsme v Táboře, Třeboni, Českých Budějovicích, na pravém břehu Lipna, na hranicích s Bavorskem na Šumavském Dreisesselu, v krásných meandrech řeky Vltavy u hradu Dívčí Kámen, v ikonickém Krumlově, mezi hledači vltavínů, v neutěšené krajině zjizvené důlní činností.  Ve dvou dílech se podíváme i na známé jihočeské zámky, Blatnou a Hlubokou na Vltavou. Některé z epizod vycházejí opět ze skutečných kriminálních případů. Zjistili jsme, že jižní Čechy jsou z kriminalistického hlediska klidnější. Celé natáčení trvalo od 5. října 2021 do 7. července 2022. V průběhu srpna jsme natáčeli ještě jeden obraz na šumavské Bučině (Buchwald). Celkem jsme se štábem strávili dlouhých, ale krásných 103 natáčecích dní. Velká většina z nich, kolem 70 %, byla realizována právě na lokacích v Jižních Čechách. Dojem bude tak opravdu autentický. Všude jsme se setkávali s vřelým přijetím místních obyvatel a ochotnou spoluprací při natáčení a náš projekt byl finančně podpořen Jihočeským krajem.” autor námětu a producent Martin Froyda

A také dodal „Jižní Čechy jsme zvolili úmyslně, abychom vytvořili ostrý kontrast s výrazně syrovou Ostravou.

Jednotlivé případy bude vyšetřovat policejní tým složený z Davida Novotného, Judit Pecháček (Bárdos), Leoš Noha a Filip Březina.

Kontakt